21 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Akıllı Saat

Xiaomi Mi Band 7 tanıtıldı. İşte özellikleri ve fiyatı!

Mi Band 7

Markanın popüler akıllı bilekliği Mi Band 7 resmi olarak tanıtıldı. Bilgilerinin bazıları internete düşen ve uruninceleme.net olarak bizim daha önce haberini de yaptığımız akıllı bileklik önceki sürüme benzeyen bir tasarımla geliyor.

Bir süredir merakla beklenen bir model olan Mi Band 7, Xiaomi’nin popüler akıllı bileklik ailesinin son üyesi. Yeni sürümün önemli özellikleri arasında sürekli açık ekran, ayrıntılı istatistikler sunan 120 farklı egzersiz modu ve büyütülmüş ekran yer alıyor.

Mi Band 7 1.62 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Bu ekranın sadece boyutu değil çözünürlük ve parlaklığı da artırılmış. Ekranın çözünürlük değeri 192 x 490 piksel iken, parlaklık değeri ise 500 Nit olmuş. Bu değerle beraber özellikle güneş altında ekranın görünürlüğü de artıyor.

Ağırlığı 13.5 gram olan yeni bileklik bu değerli Mi Band 6’ya göre daha ağır bir hale gelmiş. Pil kapasitesi de artırılan bileklikte 180 mAh gücünde bir pil yer alıyor. Markanın iddiasına göre bu pil ile 15 gün kesintisiz bir kullanım sunuluyor.

Akıllı bilekliğin belki de en önemli güncellemesi takip edebildiği egzersiz sayısında yaşanmış. Önceki sürümde 30 olan egzersiz sayısı bu modelde 120’ye çıkarılmış. 50 metreye kadar su altında kullanılabilen akıllı bilekliğin sürekli açık ekran özelliğinin olduğunu da belirtelim.

Yeni akıllı bilekliğin hala telefon araması yapamadığı görülüyor. Günümüzde bazı akıllı bileklik üreticileri bu tarz modellere telefon araması özelliğini koymaya başladı. Örneğin Huawei bunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Mi Band 7 fiyatı

İlk etapta Çin’de satışa sunulan bilekliğin fiyatı 239 Yuan (yaklaşık 580 TL) olarak açıklandı. Akıllı bilekliğin bir de NFC sürümü bulunuyor. Onun fiyatı ise 279 Yuan (yaklaşık 675 TL) olarak belirlendi.

Bu yeni akıllı bileklik modelinin Türkiye pazarında da önümüzdeki günlerde satışa sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir