28 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Oyun

Uragun Steam’de erken erişime açıldı

Bağımsız oyun geliştiricisi Kool2Play, fütüristtik üstten bakışlı shooter oyunu Uragun’u Steam Erken Erişim‘de kullanıma sundu. Fran Avilés’in (Deep Rock Galactic oyununun yapımcısı) ekibe Oyun Direktörü olarak katılmasıyla 2021’de baştan ayağa yenilenme yaşamasının ardından, Kool2Play sonunda, fütüristtik üstten bakışlı shooter oyunu Uragun’u oyunculara sunuyor.

Uragun’da, yozlaşmış AI tarafından istila edilmiş bir dünyayı keşfetmek için uyanan ölümcül ama büyüleyici bir Mech olarak oynuyorsunuz. Kayıp pilotunuzu ve arkadaşınızı aramak sizi ıssız bir Barselona, aşırı büyümüş ve fütürist bir Hong Kong veya Kuzey Amerika’nın karlı dağ yarıklarında gizlenmiş madenler gibi farklı muhteşem yerlere götürecek. Hayatta kalmak için oyunun zorlu ve hızlı dövüşünde ustalaşman gerekecek. Neyse ki, av tüfeği ve otomatik tüfeklerden plazma bumeranglara ve roketatarlara kadar yol boyunca yeni silahların kilidini açabileceksiniz. Bu sayede hem Mech’inize tonlarca özelleştirme seçeneği ve düşmanlarınıza karşı adil bir şans verecek.

Oyunun Erken Erişim sürümünde, oyuncular diğer birçok özelliğin yanı sıra şunları bulacak: 3 farklı biyomda yer alan 25 görev, 10’dan fazla düşman türü, her biri ek modlarla özelleştirilebilir 5 farklı silah türü, 4 özel saldırı ve bunları kullanılarak kazanabileceğiniz bir boss ve 3 mini boss dövüşü.

Oyun Steam’de 14.99$ (ayrıca 14,99 €) karşılığında mevcut ve bu vesileyle Kool2Play ekibi en yeni oyun fragmanını hazırladı. Lansmanda oyun Lehçe, İngilizce ve İspanyolca olarak sunulacak ve Erken Erişim aşamasındaki geliştirilme sırasında ek diller de sunulacak. Oyunu şimdi satın alanlar, tam sürüm çıkana kadar oyuna gelen içerikler için ekstra bir ücret ödemeyecekler.

Kool2Play CEO’su Marcin Marzęcki, “Erken Erişim yolun sadece başlangıcı, biz Uragun’u her güncellemede yeni oyuncular toplayacak uzun süreli bir oyun olarak görüyoruz” dedi. “Ekibimizin daha fazla içerik için birçok yeni fikri var. Oyuna neyin ekleneceğine karar vermek de topluluğa kalıyor. Erken Erişim lansmanına ve alacağımız geri bildirimlere dayanarak, tüm yenilikleri ve gelecekteki içeriği vurgulayan ayrıntılı bir yol haritası yayınlayacağız.”

Geliştiriciler ayrıca herkesi Discord’daki resmi Uragun sunucusuna katılmaya davet ediyor! Burada topluluk üyeleriyle tanışmak, geliştiricilerle sohbet etmek ve değerli geri bildirimler bırakma fırsatına sahipsiniz. Her yorum dikkate alınır!

Ayrıca Uragun, 21-25 Nisan tarihlerinde Boston’da gerçekleştirilecek olan PAX East etkinliğinde uluslararası oyun topluluğu tarafından tecrübe edilebilecek. Etkinliğe katılan gazeteciler Kool2Play ekibi ile oyun hakkında konuşma, bazı sorular sorma ve oynadıktan sonra geri bildirimlerini bırakma imkânı bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir