21 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
İnceleme

Samsung Galaxy S24 modelleri ile telefona yapay zeka geldi!

Samsung Galaxy S24 cep telefonu ailesi tanıtıldı ve ben de sıcağı sıcağına sizlere bir ön inceleme videosu hazırladım. Bu videoda telefonların genel özelliklerine ve yapay zeka ile sunulan fonksiyonlarına göz attım.

S24 ailesinde klasik olarak Samsung Galaxy S24, S24 Plus ve S24 Ultra modelleri bulunuyor. Bu modellerin önceki sürümden önemli bir farkı ise artık S24 ve S24 Plus modellerinde Exynos 2400 işlemci kullanılırken, S24 Ultra modelinde Snapdragon 8 Gen 3 işlemci olması. Yani artık Ultra dışındaki modellerde Exynos işlemci kullanılacak.

Kamera özellikleri olarak her üç model de önceki sürümlere benziyor. Ancak S24 Ultra modelinde daha önce 10X olan optik yakınlaştırma özelliği artık 5X. Buna karşılık bu tele foto kamerasının çözünürlüğü 50 MP’ye çıkmış. Yani optik yakınlaştırma azalırken çözünürlük artmış. Gayet güzel bir gelişme. Ayrıca artık Samsung Galaxy S24 ailesinde RAM miktarları da biraz değişti. S24 modeli önceki sürümde olduğu gibi 8 GB iken, S24 Plus modeli 12 GB RAM’e sahip, S24 Ultra da 12 GB RAM ile gelecek. Daha düşük RAM seçeneği bulunmayacak.

Yeni modellerle ilgili olarak bir ön inceleme videosu hazırladım. Bu videoda Samsung Galaxy S24 ailesinin özelliklerine hazırladığım özel tablo ile göz attım.

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için burada yer alan linke tıklamanız yeterli.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir