24 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

Samsung Galaxy S22 ailesine de yapay zeka özellikleri geliyor

Yayınladığı One UI güncellemeleriyle daha fazla sayıda Galaxy kullanıcısını Galaxy dünyasının en yeni mobil AI teknolojileriyle tanıştırmayı amaçlayan Samsung Electronics, Galaxy AI özelliklerinin kullanılabilir olduğu model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda akıllı telefonlarda Galaxy S22 Serisi, Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Flip4 ile tabletlerde Galaxy Tab S8 Serisinde de Galaxy AI özellikleri kullanılabilecek.

İlk olarak Galaxy S24 Serisi’nde yer alan yapay zeka yetenekleri, 28 Mart itibarıyla çıkan One UI 6.1 güncellemesiyle birlikte kademeli olarak Galaxy S23 Serisi, Z Flip5, Z Fold5, S23FE ve Tab S9 Serisi cihazlarda kullanıma sunulmuştu. Samsung Electronics, son olarak bu güncellemenin Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modellerine ek olarak Galaxy Z Fold4, Galaxy Flip4 akıllı telefon modellerine geldiğini ve Galaxy AI yapay zeka özelliklerinin bu modellerde de kullanılabileceğini duyurdu.

Güncellemeyi Galaxy’nin daha önceki tablet modellerinden Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus, Galaxy Tab S8 Ultra da alacak. Böylece Arama Asistanı (Live Translate ve Text Call) haricindeki tüm Galaxy AI yetenekleri bu modellerde de kullanılmaya başlanacak. Bu sayede kullanıcılara günlük yaşamını kolaylaştıran premium mobil yapay zeka deneyimleri sunmak için tasarlanan Galaxy AI yapay zeka dünyası, daha fazla sayıda Galaxy kullanıcısını kapsayacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir