24 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
İnceleme

Renault Megane 2022: Hem hem dizel hem sedan!

Renault Megane

Türkiye’nin en çok satan otomobillerinden biri olan Renault Megane Sedan otomatik vitesli dizel motorlu sürümünü test ettim.

Test ettiğim model Icon 1.5 Blue dCi EDC 115 bg modeliydi. Ek olarak üzerinde birçok güvenlik ve aksesuar donanımının bulunduğunu da belirteyim. Aracın testi sırasında talihsiz bir durum oldu ve lastik patladı. Videoda ondan da bahsediyorum.  Sedan’ın büyük bagajı, geniş iç hacmi , konfor öğeleri ve dizel otomatik rahatlığı sunan otomobil özellikle kalabalık ailelerin vazgeçilmez seçenekleri arasında yer alıyor. Zaten bu tarz sedan araçların satışlarının çok olması bu tercihin boşuna olmadığını da gösteriyor.

Geleneksel bir Türk ailesinin ihtiyaç ve beklentilerine uygun bir araç olan Renault Megane Sedan’ın bu video hazırlandığı tarihteki satış fiyatı 795 bin TL idi. Bu rakama ek aksesuar ve donanım paketlerinin dahil olmadığını belirteyim.

Fiyat bilgisi videonun yayınlandığı tarihteki rakamı yansıtıyor. Güncel rakamlar için Renault Türkiye internet sitesine bakabilirsiniz. Otomobilde masajlı koltuk özelliği bile bulunuyor. Opsiyonel olarak alınabilen bu masaj koltuğu sadece sürücü tarafındaki koltukta bulunuyor.

Test aracında opsiyon olarak yedek lastik, elektrikli açılır cam tavan, 18 inç elmas kesim alüminyum jantlar, Şerit Takip Sistemi, Sürüş Paketi, Teknoloji paketi ve güvenli mesafe uyarı sistemi gibi özellikler bulunuyordu.

Bu güzel otomobili YouTube kanalımda test ettim ve özelliklerine göz attım. İşte Renault Megane Sedan dizel otomatik sürümü:

Düzenli olarak yayınlanan videolarımı kaçırmak istemiyorsanız kanalıma abone olmayı unutmayın. Abone olmak için burada yer alan linke tıklamanız yeterli.

administrator
20 yılı aşkın zamandır içerik üreten teknolojik kişilik. Aynı zamanda uruninceleme.net sitesinin kurucusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir