28 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Fotoğraf Makinesi

Nikon Z30: Nikon’dan Sony’ye cevap

Nikon Z30

Nikon yeni APS-C sensörlü kompakt fotoğraf makinesi Nikon Z30 modelini resmi olarak duyurdu.

Video içerik üretiminin giderek artması ve artık bir iş kolu haline gelmesi beraberinde farklı donanım seçeneklerinin de geliştirilmesine neden oluyor. Bunlardan biri de Nikon cephesinden yeni bir fotoğraf makinesi ile geldi. Nikon Z30 isimli yeni model özellikle Vlog videolar çeken ve küçük, hafif, kompakt bir çözüm arayanlara yönelik bir ürün.

Fotoğraf makinesi özellikle Sony ZV-E10’a rakip olmak için tasarlandı. Sony’nin adı geçen modeli APS-C boyutunda sensöre ve değiştirilebilir objektif sistemine sahip. Nikon Z30 da benzer bir kurguda tasarlanmış.

Markanın en küçük ve kompakt Z serisi modeli olan Nikon Z30, 20 Megapiksel çözünürlük sunan bir sensöre sahip. Saniyede 11 kare fotoğraf çekebilin model, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıları ile geliyor. Fotoğarf makinesi markanın Z serisi aynasız modellerinde de kullanılan DX objektif bayonetini kullanıyor.

Nikon Z30

Fotoğraf makinesinin pil ömrüne baktığımızda Full HD modunda 125 dakika, 4K 30 fps çözünürlüğünde ise 35 dakika olduğu görülüyor. Pil olarak EN-EL25 kodlu Nikon pilini kullanan fotoğraf makinesined harici mikrofon bağlantısı için yuva ve micro HDMI girişi bulunuyor. Fotoğraf makinesi gerektiği durumlarda ve Nikon Webcam Utility yardımı ile bilgisayar üzerinden webcam görevini de görebiliyor.

Temmuz ayının ortalarında satışa sunulacak olan fotoğraf makinesinin ABD fiyatı sadece gövde seçeneği ile 710 Dolar olacak. Fotoğraf makinesi NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 objekitfle almak isterseniz ödemeniz gereken rakam ise 850 Dolara çıkıyor.

Türkiye fiyatı henüz belli olmayan fotoğraf makinesi için tahmini rakamın sadece gövde seçeneğinde 13-15 bin TL, objektifli kit sürümün ise 18-20 bin TL aralığında olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir