24 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

MSI’ın Yeni Prestige 16 AI Serisi tanıtıldı

YZ teknolojisinin dünyayı kasıp kavurması ile birlikte birinci sınıf laptoplarda dünya lideri marka MSI profesyonel ve lüks estetiği yenilikçi teknoloji ile bir kez daha birleştiriyor. Intel® Core™ Ultra 9 işlemciye sahip yeni Prestige 16 AI Serisi magnezyum-aluminyum alaşımlı kasası ile sadece 1.5 kg olmasına rağmen 99.9WHr batarya kapasitesine sahip. Ayrıca PD 3.1 140W şarjı ile üretkenliğinizi gün boyu sürdürmenize olanak tanıyor.

Yeni Prestige 16 AI, daha verimli bir CPU/GPU performansı ve güç tasarrufu için adanmış bir YZ hızlandırma çekirdeği olan Intel’in dahili NPU (sinir ağı işlemcisi) teknolojisini kullanıyor. YZ odaklı görevlerde performansı arttıran bu teknoloji ile Intel, iş yükünü NPU üzerine yönlendirerek iş akışlarını hızlandırmak için 100’ü aşkın YZ uygulaması ile işbirliği yaptı.

MSI ise kullanıcı senaryolarını yapay zeka yardımı ile algılayarak donanım ayarlarını kullanıcı müdahalesi gerekmeden uyarlayabilen ve “Intelligent Gaming”, “Intelligent Work”, “Intelligent Meeting” ve “Intelligent Entertainment” gibi optimal senaryolar üreten yeni MSI AI Engine* ile bu oluşumun içinde yer alıyor.

Intel® Evo™ platformu sertifikası ile ağır siklet performansı tüy gibi hafif bir taşınabilirlikle sunarken NVIDIA Studio onayı ile en popüler tasarım yazılımlarına NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 Laptop GPU’ya kadar grafik işlemci ile güç vererek avantaj sağlıyor. GPU’nun gücüne yetişebilmek için eklenen yepyeni OLED panel, 16:10 ekran oranı ile görsel deneyimi bir sonraki seviyeye taşımakta. Ek olarak G/Ç portlarının akıllı bir şekilde yerleştirilmesi ve en yeni Wi-Fi 7 kablosuz çözümü ise bu laptopun iş akışlarınızı nasıl geliştirebileceğini gösteriyor.

16 inç ekranlı versiyona ek olarak yeni Prestige 13 AI Evo, Intel® Core™ Ultra işlemcisi ve yalnızca 990gr ağırlığı ile piyasadaki diğer eşdeğer laptoplara göre %50 daha yüksek kapasiteye sahip 75WHr bataryası sayesinde taşınabilir üretkenliği daha uzun süre sunabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir