19 Nisan 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

Monster Notebook’ta yeni atama

2021 yılından bu yana  Monster Notebook İş Geliştirme Direktörlüğü görevini yürüten  Salim Tütüncü, Global Satış Direktörlüğü görevine atandı. Tütüncü,  şirketin uluslararası stratejik amaçları doğrultusunda ürün ve hizmetlerin kârlılığını sağlayacak tüm satış faaliyetlerinin yönetimini üstlenecek.

Bilgi teknolojileri ve hızlı tüketim ürünleri alanlarında 15 yıllık kuvvetli bir geçmişe sahip olan Salim Tütüncü, Monster Notebook’un  Global Satış Direktörlüğü görevini devraldı. Salim Tütüncü yeni pozisyonuna atanmadan önce Monster Notebook’ta sırasıyla İş Geliştirme Müdürü ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmıştı.

2001 yılında Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olan  Salim Tütüncü, 2006 yılında Ege Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde lisans, 2009 yılında Ege Üniversitesi İşletme Yönetimi  bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.Kariyer hayatına 2008 yılında British American Tobacco’da Satış Takım Lideri olarak başlayan Tütüncü, bu görevi 2011 yılına kadar sürdürdükten sonra  Perakende Satış Müdürü unvanıyla Intel’e transfer oldu. Salim Tütüncü, Intel’de 10 yıl boyunca perakende satış stratejilerinin geliştirilmesinde liderlik rolü üstlendi. Tütüncü, 2021 yılında Monster Notebook ailesine katılarak İş Geliştirme departmanında üst düzey pozisyonlarda pek çok önemli projeye imza attı. Çok sayıda uluslararası ödül ve onur sertifikası sahibi olan Salim Tütüncü, evli ve bir çocuk babası. Salim Tütüncü 17 Mayıs 2023 itibarıyla devraldığı Monster Notebook Global Satış Direktörlüğü pozisyonunda müşteri deneyimi optimizasyonu odağında şirketin uluslararası satış faaliyetlerinin tamamının etkili bir şekilde planlanması, yürütülmesi ve kontrol edilmesinden sorumlu olacak.

Tam bir Genshin Impact uzmanı olan Ayşe Nil Çetin oyun sektörüne özel bir ilgi duymaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir