28 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

McKinsey Forward programında yeni dönem kayıtları başladı

McKinsey & Company’nin önemli sosyal girişimlerinden biri olan Forward programında üçüncü dönem kayıtları başladı.

Kariyerlerinin ilk yıllarındaki genç profesyoneller için McKinsey uzmanları tarafından hazırlanan Forward programı, gelecekte iş dünyasında ihtiyaç duyulacağı öngörülen temel becerileri ve yetkinlikleri kazandırmayı amaçlıyor. Bugüne kadar 90 binden fazla gencin katıldığı programı, çevrelerine tavsiye edenlerin oranı yüzde 98. Katılımın ücretsiz olduğu programa başvurular, 28 Kasım 2022 tarihine kadar, https://www.mckinsey.com/forward/locations/turkey adresi üzerinden yapılabiliyor.

McKinsey & Company tarafından, kariyerlerinin ilk yıllarındaki genç profesyoneller için hazırlanan dijital gelişim platformu Forward programında üçüncü dönem kayıtları başladı. İçerikleri McKinsey uzmanları tarafından hazırlanan Program, genç profesyonelleri hem kendilerine hem de çevrelerine liderlik edebilmelerini sağlayacak yetenek setleriyle donatmayı amaçlıyor. Katılımın ücretsiz olduğu Forward programının temelinde, McKinsey & Company’nin hazırladığı İşimizin Geleceği (Future of Work- FoW) raporları yer alıyor. Birbirini takip eden 3 seviyeden oluşan program çerçevesinde; katılımcılara, geleceğin iş dünyasında ihtiyaç duyulacağı öngörülen ve FoW raporlarında açıklanan yetenekleri kazanmaları için destek sağlanıyor. Temel, ileri ve network olarak adlandırılan bu 3 seviyede; dijital, analitik yeteneklerinin yanı sıra sosyal ve duygusal becerilerinin de gelişimine katkı sağlamak hedefleniyor. Kariyerinin henüz başında olan ve en fazla 5 yıl iş tecrübesine sahip, üniversite mezunu, İngilizce bilen genç profesyonellerin katılabildiği Forward programını tamamlayanlara sertifika veriliyor.

Forward, her adımı paha biçilmez bir yolculuk

Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’nın yanı sıra ikinci döneminde Azerbaycan ve Pakistan’ın da kapsama alanına dahil edildiği Forward programına; bugüne kadar 60’tan fazla ülkeden, 90 binin üzerinde genç profesyonel katıldı. Katılımcıların yüzde 98’i Forward’ı çevrelerine tavsiye etti. Bu gençlerden biri olan ve kendini genç bir sürdürülebilir moda girişimcisi olarak tanımlayan Bilgesu, programla ilgili yaptığı açıklamada; “Forward Programı ile hayatım değişti. Çünkü öncelikle hedeflerimi nasıl belirleyeceğimi ve işimi nasıl yapılandıracağımı öğrendim. Ayrıca bir girişimci olarak, zamanımı bilinçli bir şekilde nasıl odaklayacağımı ve yönetebileceğimi de gördüm. Bütün bunlar, adım adım kendime daha da çok inanmamı sağladı” diyor. Gelişim Mühendisi Tunay da Forward yolculuğunda her adımın paha biçilmez olduğuna dikkat çekerek, sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkarmasında, programın önemli bir rol oynadığını söylüyor. Programa Azerbaycan’dan katılan Pazarlama ve İletişim Uzmanı Zaira ise Forward’ın genç bir profesyonel olarak gelişimine yardımcı olduğunu belirtiyor ve program sayesinde kazandığı yeni yeteneklerin değişime uyum sağlama yeteneğini ve dayanıklılığını artırmasının yanı sıra daha etkili iletişim kurmasında ve olaylara ilişkin doğru bir bakış açısı kazanmasında katkısı olduğunu vurguluyor.

Pratik becerilere odaklı ve tamamen dijital bir modelle, kapsamlı bir içeriğin sunulduğu Forward programı, bu özellikleriyle geleneksel gelişim ve liderlik geliştirme programlarının arasından sıyrılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir