21 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
İnceleme

Keenetic Buddy 4: İnternet çekmeyen ev kalmayacak!

Keenetic Buddy 4

Keenetic Buddy 4 menzil genişletici cihazı bu videoda enine boyuna inceliyorum. Markanın uzun süredir beklediğim bir türde ürünü olan bu cihaz temelde 3 farklı özellikle geliyor: Menzil genişletici, Erişim noktası ve Köprü özelliği. Bugüne kadar router ya da modemleriyle tanıdığımız Keenetic’in bu türdeki ilk ürünü olan Buddy 4, üzerinde bulunan ve yönlendirilebilme özelliği sunan iki antene sahip. Bu antenlerin her biri 3 db gücünde ve cihazın menzilini bu iki anten artırıyor.

2.4 GHz frekansını kullanan ürün 300 Mbit/s hızına kadar destek sunuyor. Üzerinde bir adet LED’li ışık bulunan üründe bu ışık birden fazla işleve sahip. Bir kere bastığınızda WPS özelliği ve uzun süreli bastığınızda resetleme özelliği sunuyor.

Özellikle evlerde ve işyerlerinde çekmeyen internet sorusuna çözüm olan Keenetic Buddy 4, kolay kurulumu ve kolay kullanımı ile benden tam puan aldı. Gerek Keenetic marka gerekse farklı marka modem ve router cihazları ile kullanılabilen bu ürünü klasik bir menzil genişletici, erişim noktası ya da köprü özelliği ile kullanabiliyorsunuz. Cihazın kurulumunu isterseniz Keenetic mobil uygulamasından isterseniz web arayüzünden yapabiliyorsunuz. Ben incelemede uygulamayı tercih ettim. Ama siz web arayüzünü de kullanabilirsiniz. Gerek web arayüzü gerekse uygulama arayüzü oldukça kolay. Cihazla ilgili ayarları buradan görebilirsiniz. Ayrıca bazı düzenlemeleri de yine bu arayüzlerden gerçekleştirebiliyorsunuz.

YouTube kanalamızda yayınlanan Keenetic Buddy 4 incelemesini aşağıda izleyebilirsiniz:

YouTube kanalımıza abone olmak için burada yer alan linke tıklamanız yeterli.

Keenetic Buddy 4 (KN3210)

  • Wi-Fi Mesh uyumlu menzil genişletici
  • 2 adet 3dbi anten
  • 2.4 Ghz frekansı
  • 300 Mbit/s
  • Menzil genişletici, Erişim noktası ve Köprü modu
  • WPS özelliği
  • 100 Mbit/s ethernet portu
  • 350 TL

 

administrator
20 yılı aşkın zamandır içerik üreten teknolojik kişilik. Aynı zamanda uruninceleme.net sitesinin kurucusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir