21 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Cep Telefonu

iPhone 15 cep telefonu ailesi tanıtıldı!

iPhone 15 cep telefonu ailesi dün akşam düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Ailede önceki sürümde olduğu gibi 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max modelleri yer alıyor. Yeni modellerin getirdiği en önemli yenilik ise Apple’ın Avrupa Birliği zoru ile de olsa Tip C bağlantısını kullanmaya başlamış olması. Artık iPhone modellerinde Lightning yerine Tip C bağlantısı kullanılacak. Bu da Android telefonlarda uzun zamandır kullanılan bu teknolojinin artık iPhone modellerinde de yer aldığı anlamına geliyor.

15 ve 15 Plus

Ailenin giriş seviyesi modelleri iPhone 15 ve iPhone 15 Plus önemli yenilikler içeriyor: Bunlardan biri de önceki ailede sadece Pro modellerinde bulunan Dinamik Ada özelliği. Artık bu giriş seviyesi modellerde de Dinamik Ada özelliği yer alıyor. Ayrıca kamera da 12 MP’den 48 MP’ye terfi etmiş ve artık 2X optik zoom desteği ile geliyor.    Bu iki modelde iPhone 13 Pro ailesinde kullanılan A16 Bionic işlemcisi kullanılıyor. Telefonların detaylı özelliklerini aşağıdaki tablolarda görebilirsiniz.

15 Pro ve 15 Pro MaX

Ailenin amiral gemisi modellerine bakacak olursa karşımıza üçlü kamera çıkıyor. Ayrıca yeni nesil A17 Pro Bionic işlemcisi de artık bu telefonlarda yer alıyor. Bu modellerin en önemli özelliği ise gövde malzemelerinin Titanyum olması. Ek olarak 15 Pro Max modelinde 5X optik zoom desteği bulunuyor. Bazı Android telefonlarında zaten bulunan bu özellik sayesinde telefon uzaktaki konulara yakınlaşmadan zoom girebiliyor.

iPhone 15, iPhone 15 Pro ve yeni Apple Watch Serileri 22 Eylül’de Hepsiburada’da Ön Siparişe açılıyor

  iPhone 15 ailesinin Türkiye fiyatları

Yeni iPhone modellerinin fiyatı 49.999 TL’den başlıyor. En yüksek rakam ise 92.999 TL.

Apple ayrıca yeni nesil Apple Watch Series 9 akıllı saati de etkinlik kapsamında tanıttı. Ekran parlaklığı 3000 Nit gibi yüksek bir değere çıkan Apple Watch Series 9 artık parmak hareketleri ile de kullanılabilecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir