24 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Güncel

Intel zam hazırlığında!

İşlemci devi Intel ürünlerinin fiyatlarına zam yapacağını açıkladı.

Dünya çapında yaşanan ekonomik değişimler bilgisayar üreticilerini de etkilemeye başladı. Önceleri sadece ürün kıtlığı olarak karşımıza çıkan bu durum artık farklı şekillerde de çıkmaya başladı.

İşlemci üreticisi Intel yaptığı bir açıklama ile ürünlerinin fiyatlarına zam yapacağını duyurdu. Üstelik iddialar doğruysa markanın ürünlerinin fiyatlarına yüzde 10 ila yüzde 20 arasında zam gelecek.

Elbette birçoğumuz için Intel sadece işlemci üreticisi olsa da markanın işlemcilere ek Wi-Fi bağlantı modülleri ve benzeri cihaz üretimleri de var. Yani bu zamlardan işlemci dışında farklı ürünler de etkilenecek.

Bu fiyat artışlarının önümüzdeki günlerde bilgisayar fiyatlarına yansıması bekleniyor. Öte yandan ülkemizde döviz kurlarının da oynaklığı düşünüldüğünde bu artış tahmini oranların da üstünde olabilir.

O bakımdan bilgisayar almayı düşünenlerin ellerini çabuk tutmalarını öneriyoruz. Zira Intel ürünlerine gelecek yüzde 20’yi bulacak artışların ülkemizde daha yüksek oranda yansıması mümkün görünüyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir