21 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
İnceleme

Hyundai Ioniq 6: Her yeri teknoloji dolu otomobili inceledim

Hyundai Ioniq 6 ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları anlatmaya çalıştığım videom yayında. Yüzde 100 elektrikli bir otomobil olan bu aracın tek ve çift olmak üzere iki motor ve batarya kapasitesi seçeneği bulunuyor. Benim kullandığım ve test ettiğim sürüm tek motorlu olan versiyondu.

Araçta Şerit Takip, Önden çarpışma önleme Asistanı, Uzun Far Asistanı, 360 derece kamera, Akıllı park asistanı, Arka Çapraz Uyarı Asistanı, Tabela okuma sistemi, Akıllı adaptif hız kontrolü, Kör nokta uyarı sistemi ve Akıllı park asistanı gibi teknolojiler bulunuyor.

Aracın tüm koltukları ısıtma özelliğine sahip. Ön koltuklar ek olarak soğutma fonksiyonu ile geliyor. Tasarım anlamında farklı bir noktada bulunan araç, arkadan bakıldığında Porsche Panemara modelini fazlasıyla benziyor. Aracın dört kapı kolu da gizlenebilir şekilde tasarlanmış ve anahtarsız giriş sistemine sahip.

Bu araçta ısı pompası bulunuyor. Özellikle bu tarz araçları takip edenlerin sorduğu bir teknoloji olduğu için özellikle belirtiyorum.

Test ettiğim sürümde 53 kWh kapasitesinde bir batarya bulunuyordu. Bu batarya ile aracın menzili 429 km olarak belirlenmiş. Rejenarasyon özelliği direksiyona entegre edilen kulakçıklar sayesinde ayarlanabiliyor. 4 kademeli bu sistemde en yüksek noktada i-Pedal adı verilen bir özellik aktif oluyor. Bu modda aracı tek pedalla kullanabiliyorsunuz.

Konfor ve sunduğu teknolojileri beğendiğim araçla ilgili yorum ve düşüncelerimi videoda sizlere aktardım. Araçla ilgili düşünce ve fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Hyundai Ioniq 6 (4×2)

111 kw gücünde motor
53 kWh batarya
429 km menzil
i-Pedal özelliği
350 Nm tork
185 km/s maksimum hız
0-100 km hızlanması 8.8 saniye
13.9 kWh enerji tüketimi
11 kW AC şarj gücü
Isı pompası
5 saat 25 dakika AC şarj süresi
350 kW DC şarj gücü
Yüzde 10 -80 şarj süresi 18 dakika
429 km menzil
1850 kg ağırlık
401 litre bagaj hacmi
1 milyon 844 bin TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir