12 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

Huawei MWC’de yeni çözümlerini sergiliyor

Barselona’da 26 Şubat’ta başlayan 2024 Mobil Dünya Kongresi, Huawei’in birçok yenilikçi yaklaşımına da sahne oldu. Huawei, geleceğin ağ, bulut ve zeka teknolojilerini masaya yatırmak üzere; küresel mobil operatörler, iş ortakları ve fikir liderini, ‘Advance Intelligence’ tanıtım alanında ağırladı.

Huawei, yeni dönemde de sektörler arasında akıllı dijital dönüşümü teşvik etmeyi, gelişmiş bir endüstri ekosistemi oluşturmayı, 5G’nin olumlu iş döngüsünü hızlandırmayı ve yaklaşan 5.5G dönemine hazırlanmayı amaçlıyor. Huawei MWC 2024 organizasyonundaki tanıtım alanında, tam bağlantılı ve akıllı bir dijital dünya için ortaya koyduğu fikir ve çözümleri katılımcılarla buluşturdu.

Geleceğin akıllı dünyasının dijital altyapısı, bireylerin ve toplumların yaşamına derinlemesine etki edecek. İnsanlar, evler, işletmeler ve araçlar için yeni senaryolar, ağ yeteneklerinin gelişimi için gereksinimleri de artıracak. Huawei MWC 2024’te, birden fazla senaryo için 5.5G, F5.5G ve Net5.5G özelindeki ürün ve çözümlerini tanıttı.

2023 yılı sonuna kadar dünya çapında 300’den fazla 5G ticari ağı hayata geçirilirken, bu alanda 1,6 milyardan fazla kullanıcıya hizmet verildi. Küresel 5G kullanıcılarının büyüme oranının, aynı dönemdeki 4G kullanıcılarının büyüme oranından yedi kat daha yüksek olmasıyla, 5G’nin gelişiminde önemli bir yol katedildi. Huawei çözümlerini kullanan mobil operatörler, 2023 yılında; Almanya, Avusturya ve Hollanda’daki önemli şehirlerde, bağımsız test kuruluşları tarafından yapılan ağ testlerinden tam not aldı.

Huawei ayrıca, yeni 5.5G uygulamalarının ve senaryolarının daha yüksek gereksinimleri karşılaması için, dünyanın önde gelen mobil operatörleri ve endüstri ortaklarıyla iş birliği yaptı ve bu iş birliği ile 5.5G teknolojisinin doğrulanmasını ve ağ dağıtımını teşvik ederek, 5.5G pazarının genişlemesine katkı sağladı.

Huawei, mobil operatörlerin dünya çapında 20’den fazla şehirde 5.5G ticari doğrulama ve testlerine başlamasına da yardımcı oldu. Orta Doğu, Körfez İşbirliği Konseyi’nin (GCC) altı üyesinin tamamının 5.5G 10 Gbps hız doğrulamasını, ek olarak RedCap ve pasif IoT gibi yeni hizmetlerin inkübasyonunu tamamlamasıyla, 5.5G gelişimi konusunda genel bir fikir birliğine de imza atılmış oldu. Çin’in anakarasındaki üç büyük operatör, büyük şehirlerde 5.5G ağ dağıtımına başladı.

Avrupa’da, Finlandiyalı operatörler ticari ağlarda 5.5G teknoloji doğrulamasını tamamlayarak 10 Gbps’den daha yüksek hıza ulaşırken, pasif IoT teknolojisini de doğrulamış oldular. Almanya’da, 6 GHz bandında çalışan operatörler de çoklu taşıyıcı tekniklerini kullanarak 12 Gbps’lik hıza ulaştı.

Huawei MWC kapsamında, sektörün ilk telekom temel modelini de piyasaya sürecek. Bu temel model, çevik hizmet sağlama, alanlar arasında verimli işletme ve bakım amaçlı endüstri taleplerine destek olacak akıllı uygulamalar sunacak. Bunun yanı sıra, operatörlerin çalışanları güçlendirmesine ve ağ verimliliğini kapsamlı bir şekilde artırmak için kullanıcı memnuniyetini artırmasına da yardımcı olacak.

5.5G’nin 2024 yılında ticari olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Huawei 5.5G’ye geçişi keşfetmek için, dünyanın dört bir yanındaki operatörlerle birlikte çalışma taahhüdünü yineledi. Şirket, operatörlerin birinci sınıf deneyim sunabilmeleri için verimli, işbirliğine dayalı, yeşil, istikrarlı, yaygın ve akıllı ağların oluşturulmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Huawei bu tür endüstriyel ortaklıkların, akıllı dijital dönüşümü daha ileri seviyelere taşıyacağına inanıyor.

Huawei Enterprise da MWC kapsamında, ‘Endüstriyel Zekayı Hızlandırmak için Lider Altyapı’ temasıyla on farklı sektör için yeni akıllı dijital çözümleri ve bir dizi amiral gemisi ürünü tanıtacak. Huawei, Tüketici Elektroniği Grubu da moda ve teknolojiyi bir araya getiren amiral gemisi ürünlerini yine MWC 2024 katılımcılarıyla paylaşacak. Huawei’in ‘Fashion Forward’, ‘Creation of Beauty’ ve ‘Fitness & Health’ gibi senaryo tabanlı deneyim alanlarında, şirketin en güncel akıllı ürünleri yer alacak.

2024 Mobil Dünya Kongresi, 26-29 Şubat tarihleri arasında, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek. Etkinlik sırasında Huawei, Fira Gran Via Salon 1’deki 1H50 numaralı standında, en yeni ürün ve çözümlerini sergileyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir