12 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
Güncel

Hepsiburada Premium abonelik modeline geçiyor

Hepsiburada

Hepsiburada Premium isimli yeni bir abonelik modeli üzerinde çalışıyor. İddialar doğruysa bu modelde üyelere bazı ayrıcalıklar tanınacak.

Son yılların popüler trendi aylık abonelik sistemleri. Adobe’dan Netflix’e birçok firma bu model üzerine kurulu bir ekonomik sistemle çalışıyor. Benzer abonelik sistemleri e-ticaret firmaları tarafından da kullanılıyor. Örneğin Amazon, Prime adını verdiği bir abonelik sistemine sahip. Ülkemizde çok fazla bir faydası olmasa da özellikle şirketin anavatanı olan ABD’de çok işe yarayan bir abonelik sistemi olan Prime’in bir benzeri Hepsiburada’ya geliyor.

İddialara ve sızan bilgilere göre Hepsiburada Premium adını verdiği yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalışıyor. Bu konuda henüz resmi bir açıklama olmasa da internete düşen bilgilere göre marka Premium adlı bu yeni paketinde ücretsiz kapıda iade, öncelikli çağrı merkezi erişimi ve ücretsiz mobilya montajı gibi ayrıcalıklar sunacak.

Aylık ücreti 10 TL olan bu yeni servisin en önemli özelliği ise ücretsiz BluTV paketi olacak. İddialara göre Hepsiburada Premium paketi içinde ücretsiz BluTV aboneliği de yer alacak. Ek olarak paketle beraber yüzde 3 oranında Hepsipapel kazancı da tanımlanacak.

Elbette bu bilgiler şimdilik sızıntı nevinden. Muhtemelen firmanın kendi yaptığı bu sızıntı kamuoyu yoklamak için kullanılıyor. Yakında resmi olarak duyurulması beklenen Hepsiburada Premium paketinin sektördeki dengeleri biraz değiştirmesi beklenebilir.

Yakın zamanda eBay iştiraki GittiGidiyor’un Türkiye pazarındaki faaliyetlerini durdurması e-ticaret sektöründeki rekabeti gündeme getirmişti. Şu an bu rekabet Trendyol ile Hepsiburada arasında yaşanıyor. Pazardaki aslan payını almak isteyen iki şirket de birbiri ardına yeni hizmetlerini duyuruyor. Hepsiburada Premium ile bu alanda biraz öne geçecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir