21 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Dijital Platformlar

HBO Max Türkiye’deki yapımlarını durdurdu

HBO Max, Türkiye’de hayata geçireceği yapımlarını durdurma kararı aldı.

Dijital platformların yükselmesi beraberinde birçok markanın Türkiye pazarına girmesine neden oldu. Netflix’in pandemi ile beraber popüler olması ve ardından birçok yerli rakibinin de çıkması başka şirketlerin de ülkemizdeki rekabete dahil olmasına yol açtı.

Game of Thrones gibi orijinal yapımları bulunan HBO Max, bir süredir Türkiye’deki faaliyetlerine başlamıştı. Bu kapsamda personel alımı da yapan şirket aynı zamanda yerli yapımlar için düğmeye basmış ve prodüksiyon şirketleri ile çalışmaya başlamıştı. Ancak gelen yeni haberler şirketin bu çalışmalarını durdurmasına yol açtı.

Variety’nin haberine göre platformun Warner Bros. Discovery’nin bünyesine girmesinin ardından sancılar sürüyor. 3 milyar dolarlık tasarruf hedefi platformun Avrupa’daki projelerini de vurdu.

HBO Max Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, Orta Avrupa, Hollanda ve Türkiye’de orijinal içerik üretmeyecek ve bazı içeriklerini platformdan kaldıracak.

Ancak bu haber sadece orijinal yapımları ilgilendiriyor. HBO Max’in Türkiye faaliyetleri şimdilik devam ediyor ve markanın Türkiye’deki geleceği halen belirsizliğini koruyor.

Öte yandan şirketin ABD’deki durumu da tam olarak netleşmiş değil. Pandemi sonrasında Netflix’in abone kaybetmesi, eskisi kadar popüler olmaması markayı yeni adımlar konusunda endişelendiriyor. O bakımdan HBO Max’in Türkiye macerası şimdilik devam ediyor olsa da uzun vadede ne gibi adımlar atılacak belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir