17 Nisan 2024
İstanbul / Turkey
Mobil

Galaxy Z Fold 4, daha iyi bir telefoto kamerayla gelebilir

Galaxy Z Fold 4

Galaxy Z Fold 4, S22 Ultra’dan daha iyi bir telefoto kameraya sahip olabilir. Bilindiği üzere katlanabilir akıllı telefon pazarı her geçen yıl daha da genişliyor. Samsung ise şu anda tartışmasız pazar lideri. Ancak birkaç farklı üretici, piyasaya sürdüğü katlanabilir telefon modelleri ile oldukça iddali. Bu modeller göz önüne alındığında, gerçekten iddialı cihazların piyasada yer aldığını görebiliriz.

Bazı üreticilerin, bu yıl etkileyici bükülebilir telefon modellerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor olduğunu biliyoruz. Güney Koreli akıllı telefon devi Samsung, eski katlanabilir telefonlarının (kamera ve incelik konusunda) daha estetik versiyonlarını sunmak istiyor. Şirket bunun için oldukça fazla mücadele etmek zorunda kalacak. İyileştirilmesi gereken en önemli alanlardan biri de kamera ve zaten şirketin bunun üzerinde çalışıyor olduğu biliniyor.

En azından Samsung’un Galaxy Z Fold 4 için kamerası üzerinde çalışıyor olduğuna dair söylentiler duyuyoruz. Galaxy Z Fold 3 modelinde, bir adet 12MP birincil sensör, 2x optik yakınlaştırmalı bir diğer sensör olan 12MP telefoto modülü ve 12MP ultra geniş birime sahip olduğunu biliyoruz. Galaxy Z Fold 4 modeli ise beklendiği gibi Fold 3’ten daha iyi kamera dizisine sahip olacak. Genelde güvenilir sızıntıları ile bilinen Ice Universe, şimdi Fold 4 için tam kamera özelliklerini ortaya çıkardı bile.

Ice Universe, bir sonraki Galaxy Z Fold telefonun 50 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı sensör ve 3x optik zoomlu 12 MP telefoto birimine sahip olacağını söylüyor.

Mehmet Yılmaz uzun yıllardır haber editörlüğü yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir