28 Mayıs 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

Dyson Zone: Bu kulaklık havayı temizliyor

Dyson Zone

Dyson’ın ilk giyilebilir hava temizleyicisi olan Dyson Zone, şehir kirliliğinden dolayı günlük hayatta maruz kaldığımız gaz, alerjen ve partikülleri yakalarken, gelişmiş gürültü engelleme özelliğiyle istenmeyen sesleri ortadan kaldırıp, kullanıcılara pürüzsüz ve yüksek ses kalitesi sunuyor.

Dyson Araştırma & Geliştirme Direktörü Jake Dyson, Dyson’ın giyilebilir teknolojiye ilk adımı olan Dyson Zone hava temizleyici kulaklığını tanıttı. Dyson Zone kulaklık seti, yüksek kalitede ses verip gürültü önleyebilirken, burun ve ağza temiz hava akışı sağlıyor. On yılı aşkın hava kalitesi Ar-Ge çalışmalarının sonucu olan Dyson Zone hava temizleyici kulaklıklar, şehrin hava ve gürültü kirliliği sorunlarının üstesinden aynı anda geliyor.

 

Dyson Zone hava temizleyici kulaklık hakkında

 • Hareket halindeyken temiz hava ve yüksek kalitede ses sağlamak için etkili yeni format
 • Elektrostatik filtreleme, toz ve polen gibi 0,1 mikron kadar küçük partiküllerin %99’unu yakalar
 • Potasyumla zenginleştirilmiş karbon filtre NO2 (Azot Dioksit), SO2 (Kükürt Dioksit) ve O3 (Ozon) gibi şehirde bulunan gazları yakalar.
 • Temassız hava dağıtım vizörü, özellikle dış mekanlarda ve rüzgarlı havalarda kullanım için temiz hava akışını iki taraftan burun ve ağza yönlendirecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Dyson Zone hava temizleyici kulaklığın en önemli parçaları her kulaklıkta bulunan iki küçük motordur. Bu motorlar, bugüne kadarki herhangi bir Dyson makinesinde bulunan en küçük motorlardır.
 • Gelişmiş ANC (Aktif Gürültü Engelleme) ve yüksek performanslı neodim elektroakustik sistem, sesi sanatçının veya yaratıcının amaçladığı şekilde aynen kopyalayan zengin, sürükleyici ses sunar
 • Dyson Mühendislik ve Teknoloji Enstitüsü’nden 15 lisans öğrencisi, akustik geliştirme, elektronik ve hava akışı sistemleri gibi çeşitli alanları destekleyen Dyson Zone projesinde çalıştı
 • 3 ANC (Aktif Gürültü Engelleme) modu: İzolasyon, Konuşma ve Şeffaf
  1. İzolasyon modu: Zengin, sürükleyici bir ses deneyimi sağlamak için en yüksek seviyede aktif gürültü engelleme. Bu özellik kulaklığınızı kullanırken çalıştığınızda konsantre olmanıza yarayacak.
  2. Konuşma modu, vizörü eğdiğinizde etkinleştirilir – pil gücünden tasarruf etmek için hava temizlemeyi otomatik olarak kapatır ve konuşmayı güçlendirir
  3. Şeffaf modu, acil servis sirenleri veya bilgilendirme anonsları gibi temel sesleri yükselterek çevrenizden haberdar olmanızı sağlamak için tasarlanmıştır.
 • Dyson Zone 4 hava temizleme moduna sahip: Düşük, Orta, Yüksek ve Otomatik. Farklı efor seviyeleri farklı solunum modelleri gerektirdiğinden, Dyson Zone hava temizleyici kulaklıklar, ivmeölçerler tarafından bilgilendirilir ve Otomatik modda gerektiğinde Yüksek, Orta ve Düşük temizleme hızları arasında otomatik olarak geçiş yapar.
 • 4 format:
 1. Hava temizleme, ses çalma ve ANC (Aktif Gürültü Engelleme) kombinasyonu. Bu durumda vizör takılı kalır
 2. Makine sadece ses için kullanılabilir. Bu durumda vizör hareket ettirilebilir
 3. Topluluk yüz maskesi kullanımı gerektiren durumlar için, topluluk yüz maskesi eki yalıtımlı bir çözüm oluşturur. Bu ek kutu içerisinden çıkar
 4. FFP2 (Bir solunum maskesi çeşidi) uyumlu yüz koruması gerektiren coğrafyalarda veya durumlarda, bir FFP2 yüz koruma eki gerekli filtreleme standardını karşılar. Bu ek kutu içerisinden çıkar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir