24 Haziran 2024
İstanbul / Turkey
Drone

DJI Avata tanıtıldı. İşte yeni FPV drone!

DJI Avata şirketin yeni FPV drone ailesine katıldı. Kısa süre önce bazı bilgileri internete düşen yeni drone modeli resmi olarak tanıtıldı.

FPV yani özel bir gözlükle kullanılabilen bu yeni drone modelinin en önemli özelliği pervaneleri koruyan özel bir tasarıma sahip olması. Bu sayede bir nesneye çarpsa bile zarar görmeyen bu pervaneler aracın stabil bir şekilde hareketine devam etmesini sağlıyor.

Havada durabilen ve ani olarak hızlanabilen bir drone olan DJI Avata, kutusundan çıkan pili ile 18 dakika uçus süresine sahip. Drone’da 48 MP çözünürlüklü 1/1.7 inç CMOS sensörlü ve f/2.8 diyaframlı bir kamera bulunuyor. Bu kamera 4K 60 fps video kayıt yapabiliyor. Bu değerler 2.7K çözünürlükte 120 fps’ye kadar çıkabiliyor.

Avata, DJI FPV Remote Controller 2 ve DJI FPV Goggles V2 ile birlikte kullanılabiliyor. Drone aynı zamanda görüntüleri kablosuz olarak aktarma özelliine de sahip. Öte yandan bu drone için geliştirilen DJI Motion Controller ile pilotlar tek elle karmaşık manevralar yapabiliyor.

Yurtdışı fiyatı sadece drone için 579 Euro olarak açıklanırken DJI Goggles 2 ve DJI Motion Controller içeren setin fiyatı ise 1.429 Euro olarak belirlendi. Türkiye’de de satışa sunulması beklenen bu yeni cihazın ülkemizdeki fiyatı ise henüz belli değil. Tahminler başlangıç fiyatının 20 bin TL civarında olacağı yönünde.

DJI bu yeni ürünle ilgili bir de tanıtım videosu yayınladı. Bu videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir