13 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
3D Yazıcı

Creality 3D CR-200B: Eğitim için en iyi seçim

Creality 3D CR-200B

3D yazıcının pazarının lider markası Creality, gençlerin eğitimine büyük önem veriyor. Marka yeni modeli olan CR-200B’yi piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, STEM öğretimi ve öğrenimi için okullara 3D yazıcı almaya başladı . Creality CR-200B, tamamen kapalı masaüstü 3D yazıcı, birçok marka 3D yazıcıya göre öne çıkıyor ve ülke genelinde okullarda STEM eğitimine yardımcı olmada önemli bir rol oynayacak özelliklere sahip.

Eğitimin yeni yıldızı: CR-200B

Creality 2021 yılında Brezilya’da bazı okullarda sergilenen CR-200B 3D yazıcılarıyla “Space Robotics” isimli bir kamu hizmeti etkinliğine katılarak çocukların 3D baskı sürecine tanık olmalarını sağladı. Proje sayesinde CR-200B, DUBAİ EXPO2020’de Ulusal Pavyon’da sergilenecek 3D yazıcılardan biri olarak seçildi.

Ek olarak, CR-200B, ABD’nin New York şehrinin gözde mekanlarından olan Time Square’in reklam panosunda ilk kez görücüye çıktı ve dünya çapında dikkat çekti. Siyah ve beyaz unsurları ustaca kullanan zarif görünümü ile Contemporary Good Design Award’u kazandı.

Eğitim için Neden CR-200B’yi Seçmelisiniz?

Günümüzde teknolojinin gelişimi hem hayatımıza fayda sağlıyor hem de eğitim şeklimizi değiştiriyor. Yeni bir yüksek teknoloji eğitim ekipmanı türü olan Creality CR-200B, yayınlar tarafından eğitimde ilk tercih olarak derecelendirildi ve sınıf içi etkileşimin gereksinimlerini tam olarak karşılıyor.

CR-200B’nin kullanımı gayet kolay: Karmaşık montaj adımları bulunmayan ve montajlı bir şekiled gelen yazıcı kutudan çıktığı gibi yazdırmayı mümkün kılarak öğrencilerin hemen yazdırmaya başlamasını sağlıyor.

CR-200B güvenliğe öncelik verir: Kapalı kasa yapısına ile tasarlanmış olup, öğrenciler basık sürecine daha yakından bakmak istediklerinde bu kasa güvenlik sağlıyor. Kablolara veya yüksek sıcaklıktaki parçalara maruz kalmadan, potansiyel riskleri büyük ölçüde azaltır ve sınıfta kullanmak için güvenlidir.

CR-200B, rahat bir baskı ortamı oluşturur: Diğer 3D yazıcılardan farklı olarak CR-200B, sessiz bir anakart ve gürültüsüz bir fan kullanır. Tamamen kapalı yapısı ile gürültüler yüzde 30 oranında azaltılabilir. Bu sessiz baskı teknolojisi yazıcıyı sınıf kullanımı için mükemmel hale getiriyor.

CR-200B, zaman veya yer kısıtlamalarını ortadan kaldırır: Ek olarak satın alınabilen kamera ve Wi-Fi kutusu ile Creality’nin Bulut Uygulaması ve telefonunuz yardımı ile baskı alabilirsiniz. Ayrıca kamera ile tüm baskı sürecini uzaktan izleyebilirsiniz. Yazıcının yanında olmadığınız için endişelenmenize gerek yok. Herhangi bir baskı hatası uzaktan fark edilebilir ve baskının askıya alınması veya yeniden başlatılması tek bir tıklamayla kontrol edebilirsiniz.

CR-200B mükemmel performansı korur: Kullanıcılar büyük modelleri yazdırırken veya uzun süreli baskı yaparken genellikle farklı sorunlarla karşılaşırlar. Performansı artırmak için CR-200B, 500 saate kadar uzun süreli baskı desteğiyle işlevleri baştan sona optimize etti. Büyük modeller yazdırırken ve bazı ayrıntıları yakalarken mükemmel performansı korur. Örneğin, CR-200B ile bir böcek 3D modelini yazdırmak için, kanatlardaki kan damarları gibi bazı detaylar yazdırılacaktır. Ayrıca, düzgün baskı nedeniyle baş ve karın gibi bazı kısımlarda parlaklık görülebilir. Tek kelimeyle, sürekli çalışmanın uzunluğu veya düşük baskı kalitesi konusunda artık endişelenmenize gerek yok. CR-200B, kullanıcıları hem hızı hem de hassasiyeti ile etkileyecektir.

Creality, eğitime yönelik çözümler sunma konusunda deneyimlidir. Gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgilerini artırmayı hedefleyen marka, Türkiye’deki okullarda CR-200B’yi tanıtmayı planlıyor. Öncelikle mevcut aşamalarına göre tasarlanmış derslerle yerel öğrencilere ilgili eğitimler verecekler. İkincisi, CR-200B ile sadece öğretim araçları değil, aynı zamanda daha iyi anlaşılması için Fen, Fizik, Matematik, Mühendislik ve benzeri bazı disiplin kavramları da yazdırılabilir. Biyolojide hayvan anatomisi, Tarihte kültürel kalıntılar, Matematikte geometri, Kimyada moleküler modeller, tüm bu soyut kavramlar CR-200B ile gerçeğe dönüştürülebilir. Soyut olanı somut hale getirin; işte bu yüzden CR-200B okullar için burada.

Çalışma ve eğlence, gözlem ve pratik beceriler, bunlar CR-200B’nin kullanıcılara sunabileceği şeylerdir. 3D yazıcı kullanmaya ilginiz varsa veya baskı sürecini keşfetmek istiyorsanız, Creality CR-200B 3D yazıcı kesinlikle en iyi seçim olacaktır. Son olarak, Creality, eğitim endüstrisine daha iyi hizmet sunmak için değişmeyen hedefleri ile her zaman küresel ortaklar arıyor. Creality, katkıda bulunabileceklerini ve hem öğretmenlere hem de öğrencilere gerçek faydalar sağlayabileceklerini içtenlikle umuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir