13 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
Fotoğraf Makinesi

Canon’dan iki yeni aynasız: EOS R7 ve EOS R10

Canon iki yeni aynasız fotoğraf makinesi EOS R7 ve EOS R10 modellerini duyurdu. Bu yeni modeller markanın giriş seviyesi aynasız ailesine yeni katılan seçenekler oluyor.

Her iki model de APS-C olarak bilinen full frame olmayan sensörlere sahip. Markanın aynasız kategorisinin yeni üyeleri olan bu modeller RF bayonet kullanıyor. Bu bayonet Canon’un R serisi full frame sensörlü fotoğraf makinesi ailesinde de kullanılıyor.

Temelde hem R7 hem R10 benzer özelliklere sahip. EOS R7 32 MP çözünürlük sunarken R10 modelinde bu değer 24 MP olarak belirlenmiş. Her iki model de saniyede 15 kare çekim hızına sahip.

Her iki fotoğraf makinesi de 4K video kayıt yapabiliyor. R10 modelinde bu çözünürlük sadece 30 fps değerine kadar çıkabilirken R10 modelinde 4K 60 fps video kayıt edilebiliyor.

Ayrıca R7 modeli bazı farklı özelliklere de sahip: Elektronik shutter ile saniyede 60 fps seri çekim hızı, toza dayanıklı gövde, gövdeye entegre imaj sabitleme özelliği ve iki adet bellek kartı yuvası.

EOS R7 ve EOS R10 fiyatları

Fotoğraf makinelerinin fiyatları R7 modeli için (sadece gövde) 979 dolar iken, R10 modeli için 1499 dolar olarak açıklandı. Bu modellerin Türkiye pazarında da satışa sunulması bekleniyor. Tahmini fiyatların 20 bin TL civarından başlayacağını düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir