13 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

ASUS RoG, Strix XG27UCS ve XG27ACS monitörleri Türkiye’de!

27” 4K 160 Hz XG27UCS ve 1440p 180 Hz XG27ACS oyuncu monitörleri süper hızlı 1 ms griden griye tepki süresi sunuyor.

4K 160 Hz XG27UCS ve 1440p 180 Hz XG27ACS modelleri 1 ms tepki süresi sunmalarının yanı sıra mobil cihazlar için bir yuvaya sahip kompakt stantla birlikte geliyor. Varsayılan değişken yenileme hızı (VRR) ile NVIDIA® G-SYNC® uyumluluğu sunan bu monitörler görüntü yırtılması yaşanmayan kusursuz oyun deneyimleri yaşatıyor. Yüksek Dinamik Aralık (HDR) teknolojisi ve geniş DCI-P3 renk gamıyla DisplayHDR 400 sertifikasının gereksinimlerini karşılayan renkler ve kontrast elde ediliyor. Geniş bağlantı seçenekleri arasında DisplayPort 1.4, HDMI® 2.0 ve DP Alt moduna sahip USB Type-C® yer alıyor. 

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Strix serisine yeni dahil olan XG27UCS ve XG27ACS modellerini Türkiye’de satışa sundu. Bu oyuncu monitörleri daha az yer kaplayan yeni bir stant tasarımıyla birlikte geliyor. Ürünlerde mobil cihazlar için bir yuva, derli toplu bir sistem için USB-C® bağlantısı ve yapay zekâ destekli GamePlus teknolojisi bulunuyor. Genel olarak oyun oynamayı seven kullanıcılara üst seviye performans ve görseller sağlayan bu modellerden XG27UCS, 4K 160 Hz görüntüler verirken, XG27ACS ise 1440p çözünürlükte 180 Hz oynanış sunuyor. Her iki modelde de etkileyici oyun deneyimleri için 1 ms tepki süresi, NVIDIA® G-SYNC® uyumluluğu ve HDR gibi özellikler yer alıyor. XG27ACS klasik siyah ROG tasarımını taşırken, beyaz sistemler için tamamen beyaz olan bir alternatif de bulunuyor (XG27ACS-W).

Son derece akıcı, görüntülerde yırtılma olmayan aksiyon

ROG Strix XG27UCS ve XG27ACS oyunlara hayat veriyor. Fast IPS panel sırasıyla 180 Hz ve 160 Hz yenileme hızı sunarken 1 ms griden griye tepki süresi sayesinde de aksiyon dolu sahneler olabilecek en akıcı şekilde yansıtılıyor. Bu da oyunculara rekabet avantajı sağlıyor. G-SYNC uyumu ve Çok Düşük Hareket Bulanıklığı Senkronizasyonu (ELMB Sync) özelliği ile XG27UCS ve XG27ACS modellerinde görüntülerde hiçbir yırtılma yaşanmıyor. Ayrıca, DispayHDR 400 sertifikası ve geniş DCI-P3 renk gamı da etkileyici HDR görüntülerin ve üstün renk performansının garantisini veriyor. Entegre ASUS Variable Overdrive 2.0 teknolojisi, kare hızları en uygun görüntüyü vermek için değişirken ekranların hız aşırtma ayarlarını dinamik olarak düzenleme imkanı veriyor. Gölgelenme etkisini ortadan kaldırmak ve görüntüleri akıcı hale getirmek için 20 adet hız aşırtma seviyesi bulunuyor. Her iki monitör de yüksek performansı ve uygun fiyatı son derece uygun bir pakette sunuyor. Yapay zekâ destekli GamePlus teknolojisi, monitörlerin sahneleri gerçek zamanlı olarak analiz etmesine olanak veriyor ve GamePlus nişan alma işaretini ayarlayarak hassaslığı artırıyor. Dynamic Shadow Boost özelliği ise parlak alanları fazla pozlamaya maruz bırakmadan karanlık bölgelerin daha açık görülebilmesini sağlıyor. Oyuncular böylece loş ışıklı sahnelerde avantaj elde ediyor.

Kutudan çıkar çıkmaz oyunlara hazır

Geniş bağlantı seçenekleri sayesinde bu monitörler kutudan çıkarmaz rahatlıkla takıp çalıştırılabiliyor. XG27UCS ve XG27ACS modellerinde DisplayPort 1.4, HDMI 2.0 ve USB Type-C (DP Alt modu ve Power Delivery özelliği var) bulunuyor. Bu bağlantılar sayesinde monitörleri masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar ve oyun konsollarıyla birlikte kullanmak mümkün. ASUS DisplayWidget Center yazılımı, kullanıcıların ekran menüsü yerine mouse kullanarak monitör ayarlarını kolayca yapabileceği kullanışlı bir arayüz sunuyor. Her ürün kutudan çıkar çıkmaz olağanüstü renk doğruluğu ve performans sunacağından emin olmak için sıkı kalite kontrol testlerinden geçiriliyor. Kullanıcılar ekran menüsünden kalibrasyon raporuna erişebiliyor. ROG’nin sürdürülebilirlik iddiasına bağlı kalan bu iki monitör FSC-Mix sertifikalı malzemeden üretilen ambalajlarda geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir