12 Temmuz 2024
İstanbul / Turkey
Basın Bülteni

ASUS Republic of Gamers, CES 2024’te sanal lansman etkinliğini düzenledi

ASUS Republic of Gamers (ROG) bugün CES 2024 için düzenlediği For Those Who Dare: Transcendence adlı sanal lansman etkinliğinde performans odaklı yeni özel ürünlerini duyurdu.

İzleyiciler bu etkinlikte ROG’nin benzersiz üstün ürünleriyle son teknoloji oyun dünyasına etkileyici bir yolculuğa çıkacak. Yeni gelişmiş BTF (Back to the Future) ekosistemiyle ROG, sistem toplarken kablo kalabalığını ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Üst düzey kablo yönetimi için gizli konnektörlere sahip ROG Maximus Z790 Hero BTF anakarttan devrim niteliğindeki ROG Strix GeForce RTX™ 4090 BTF Edition ekran kartına kadar tüm seride her bir ayrıntı olağanüstü oyun deneyimi sunmak için özenle geliştirildi.

ASUS ve Intel arasındaki anlaşmayla ASUS’a geçen Intel’in Next Unit of Computing (NUC) platformu üzerinden ROG ilk ROG NUC modelini geliştirdi. Scorpion Canyon kod adlı bu küçük ama güçlü bilgisayar; Intel Core işlemciler ve NVIDIA RTX ekran kartlarıyla oyunlar için çok yönlü bir çözüm sunuyor.

İzleyicileri yenilik ve mükemmelliğin bir araya geldiği ROG dünyasına, üstün oyun teknolojilerinin zirvesine bekliyoruz. Ziyaretçiler sanal lansman etkinliğinde tanıtılan tüm ürünlerin yanı sıra sanal ASUS CES etkinliğinde tanıtılan ürünleri Las Vegas’taki The Venetian Expo’da 8 Ocak 2024 günü saat 10:00 – 18:00 arası, 9-11 Ocak günleri saat 09:00 – 18:00 arası 3102 numaralı toplantı odasında bulunan ASUS ve ROG stantlarında görebilir.

Karşınızda ROG NUC

Küçük boyutlu bilgisayarlar söz konusu olduğunda ASUS her zaman yeni standartlar belirliyor. Bunun son örneği ise devrim niteliğindeki ROG NUC. Tipik bir oyun sisteminin ötesine geçen Scorpion Canyon kod adlı bu bilgisayar güçlü ve küçük yapısıyla istenilen yerde istenilen zaman oyun oynama özgürlüğü sunuyor. Olağanüstü oyun deneyimleri yaşatmasıyla bilinen ASUS, bu geleneğini ROG NUC ile sürdürüyor.

ROG NUC benzersiz oyun performansı için Intel Core Ultra 7 veya Core Ultra 9 işlemcilerin gücünden yararlanıyor. Performance Hybrid Architecture adı verilen mimari ek e-çekirdeklerle benzersiz bir çoklu görev deneyimi sunarken Intel Thread Director ve Intel Smart Cache teknolojileri ise iş yüklerini optimize ederek akıcı oyun deneyimleri yaşatıyor. Bunları NVIDIA RTX 4060 veya RTX 4070 ekran kartlarıyla bir araya getiren ROG NUC, dört adede kadar 4K ekran çıkışıyla etkileyici görüntüler vadediyor.

Alet gerektirmeyen kasa tasarımı 10 dakikadan kısa süre içinde entegrasyon imkanı veriyor. 270 x 180 x 50 mm boyutlardaki minimalist tasarım oyun performansından ödün vermiyor. Gösterdiği performansın yanı sıra ROG NUC, ROG Raikiri PRO kumanda ile uyumlu çalışarak oyunlarla etkileşime geçmenin yeni bir yolunu sunuyor. ARGB aydınlatma ve ROG Armory Crate uygulaması oyuncuların etkileyici ışık gösterileri hazırlamasına olanak veriyor.

Üründeki bağlantı seçenekleri araasında HDMI 2.1a, DisplayPort 1.4, Thunderbolt 4 / USB4® Type-C, USB 3.2 Gen 2, USB 2.0 ve Intel Killer™ WiFi 6E Ax1690i bulunuyor. Microsoft Windows 11 ve Linux dağıtımlarıyla uyumlu olan ROG NUC işletim sistemi tercihinde esneklik sunuyor.

ASUS’un yeniliklere ve mükemmel oyun deneyimine bağlılığını gösteren ROG NUC, bu kategoride oyun makinelerinin temelini atıyor. Son derece küçük tasarımı, üstün performansı ve alet gerektirmeyen entegrasyonu ile bu model NUC oyun makinelerinin dönemini başlatıyor, oyunculara nasıl, nerede ve ne stilde oyun oynayacakları konusunda seçim yapma gücü tanıyor. ROG NUC ile ROG mükemmel oyun deneyiminde yeni bir dönemin kapılarını açıyor.

ROG Swift OLED PG39WCDM, ROG Swift OLED PG32UCDP ve ROG Swift OLED PG27AQDP: Görsel dünyanın kuralları değişiyor
ROG Swift OLED PG39WCDM modeli sürükleyici oyun teknolojilerinde bir başka büyük adımı temsil ediyor. Bu 39 inç ultra geniş (3440 x 1440) 240 Hz 800R kavisli OLED oyuncu monitörü, oyunlara yönelik ekran teknolojilerinde sınırları zorlamaya ne kadar kararlı olduğumuzu bir kez daha gösteriyor. ROG Swift OLED PG32UCDP ise kullanıcıların istedikleri zaman 4K 240 Hz ile FHD 480 Hz arasında geçiş yapmasına imkan veren Frame Rate Boost özelliğine sahip ilk çift modlu oyuncu monitörü ünvanını taşıyor. Dünyanın en hızlı 480 Hz OLED oyuncu monitörü olan ROG Swift OLED PG27AQDP da bu yeni ve muhteşem seriyi tamamlıyor.

Üçüncü nesil ROG OLED teknolojisi, en yeni META teknolojisi ve ELMB teknolojisi ile donatılan yeni Swift ekranlar önceki modellere göre %30 daha yüksek maksimum parlaklık ve %20 daha geniş izleme açıları sunuyor. Özel soğutma bloğu yalnızca çalışma sıcaklığını azaltmakla kalmıyor ayrıca görüntü izi kalmasına karşı da koruyarak OLED ekranın ömrünü uzatıyor. 1300 nit[1] maksimum parlaklık ve DisplayHDR True Black 400 uyumluluğu ile ROG Swift OLED sürükleyici oyun deneyimleri için etkileyici görüntüler veriyor. AMD FreeSync™ Premium Pro uyumlu 0,03 ms tepki süresi sayesinde düşük gecikmeli akıcı ve yırtılmasız görüntüler elde ediliyor. Özel Çok Düşük Hareket Bulanıklığı (ELMB) teknolojisi ise hızlı oyunlarda daha net ve pürüzsüz görüntüler sağlıyor.

Yerleşik Smart KVM özelliğine sahip ROG Swift OLED PG39WCDM, kullanıcıların tek bir klavye ve fare ile iki cihazı kontrol etmesine olanak veriyor. Ayrıca üzerindeki USB 3.2 bağlantısıyla hızlı veri aktarımı sağlıyor. DisplayPort™, HDMI (v2.1) ve 90 W Power Delivery özellikli USB-C[2] gibi bağlantı seçenekleri ROG Swift OLED ekranı oyun sistemleri için çok yönlü bir merkez haline getiriyor. Bu çığır açan özelliklerin yanı sıra monitörde duvara veya kola kolay montaj için ROG VESA montaj kiti bulunuyor. 800R kavisli paneliyle piyasadaki en kavisli monitör olan ROG Swift OLED gerçekten sürükleyici bir oyun deneyimi yaşatıyor.

Bu üç yeni model de Dynamic Shadow Boost, Dynamic Cross-hair, Variable Overdrive 2.0, Dynamic GameVisual (belirli modellerde) özelliklerini içeren ROG Artificial Intelligence teknolojisiyle kullanıcıların oyun deneyimlerini zenginleştiriyor.

ROG çığır açan ve oyun sistemlerinde devrim yapan iki monitör aksesuarını da tanıttı: CES 2024 İnovasyon Ödüllü ROG Aura Monitör Işık Çubuğu ALB01 ve ROG Ergo Monitör Kolu AAS01

ROG Aura Işık Çubuğu üç ayrı mod sunuyor. Ön ışık göz sağlığı için kullanılırken arka ışık ise Aura Sync sisteminin bir parçası oluyor. İkisini birlikte kullanan üçüncü mod da etkileyici izleme deneyimini üstün optik tasarımla göz yorgunluğunu azaltarak sunuyor. Hem kavisli hem de düz monitörlerle uyumlu olan bu ürünün renk sıcaklığı ve parlaklığı ayarlanabiliyor. Aura Sync özellikli ve ASUS DisplayWidget Center yazılımı bulunan oyun sistemlerine kusursuz uyum sağlayan üründe App Sync, önceden ayarlanmış ışık programları ve System Sync gibi gelişmiş özellikler kullanılabiliyor.

ROG Ergo Monitör Kolu, 39 inç ve daha büyük, maksimum 11,5 kg ağırlığındaki monitörlere destek verebiliyor.[3] Çift taraflı kablo yönetimi, siber punk tasarımı ve VESA desteğiyle Ergo Monitör Kolu düzgün ve özelleştirilebilir bir çözüm sunuyor. Mekanik yaylı kol mekanizması geniş hareket olanağıyla zahmetsizce ayar yapma imkanı veriyor. Kol 75 derece yukarı, 15 derece aşağı ve 360 derece kendi etrafında dönebiliyor. Ürün 10.000 kez hareket döngüsü testi gibi sıkı dayanıklılık testlerinden geçirildikten sonra piyasaya sürülüyor.

Bu aksesuarlar oyun alanını etkileyici bir şekilde geliştirmek için estetiği ve işlevselliği bir araya getirerek en yeni ROG OLED monitörlere seviye atlatıyor.

GELİŞMİŞ BTF EKOSİSTEMİ SON HALİNİ ALDI

ASUS, Computex 2023’te BTF adını verdiği devrim niteliğindeki gizli konnektör çözümünü duyurmuştu. Bu çözüm sistem toplamada estetiğe ve düzene öncelik verilen yeni bir dönemin başlangıcıydı. Bu yeni çözüm, öndeki dahili kabloların sayısını ve görünürlüğünü azaltarak geleneksel sistem kurma yöntemlerinin ötesine geçiyor ve son derece temiz bir deneyim sunuyor. BTF’nin başarısı ROG Advanced BTF ekosistemini ortaya çıkardı. Bu ekosistemde ROG Maximus Z790 Hero BTF anakart, ROG Strix GeForce RTX™ 4090 BTF Edition ekran kartı ve ROG Hyperion GR701 BTF Edition kasa yer alıyor.

Gelecekten gelen bir anakart: ROG Maximus Z790 Hero BTF

Gelişmiş BTF ekosisteminin amiral gemisi, gizli konnektörleriyle tasarımda çığır açan ROG Maximus Z790 Hero BTF anakart. Tüm konnektörlerin alt kısımda gizlenmesi sayesinde, sistem toplayanlar benzersiz bir kablo yönetimi imkanına kavuşuyor. Anakarttaki yenilikçi özellikler bununla da sınırlı değil. Sağ üst köşedeki Q-LED teşhis ekranı, sistem başlamadan önce güç dağıtımı sorunları ve bellek modülü kurulumu hakkında bilgi veriyor.

Anakartın tasarımında dile getirilmesi gereken bir diğer unsur ise ekran kartlarını çıkarmak için daha basit bir çözüm sunan PCIe Slot Q-Release Slim. Kullanıcılar kartlarını zahmetsizce eğip yuvadan otomatik olarak çıkarabiliyor. Bu da hiçbir düğmeye basmadan bakım yapma veya yenileme imkanı veriyor. Anakartta ayrıca ekran kartları için yüksek güçlü bir yuva bulunuyor. Bu yuva, ROG Strix GeForce RTX 4090 BTF Edition gibi yüksek güçlü PCIe konnektörünü kullanan ekran kartları için özel olarak tasarlandı.

Yeni ve güncel ROG Strix GeForce RTX 4090 BTF Edition

ROG Strix GeForce RTX 4090 BTF Edition ekran kartı standart ROG Strix GeForce RTX 4090 modelinin tüm güçlü özelliklerinin üzerine yüksek güçlü PCIe konnektörünü ekliyor. Bu konnektör ROG Maximus Z790 Hero BTF anakarttaki yeni yüksek güçlü ekran kartı yuvasıyla uyumlu. Bu yenilikçi tasarım kartın üzerinde görülebilen 8 veya 16 pimli güç kablolarına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor, kablo yönlendirmeyi kolaylaştırıyor ve ortada gözüken kablo sayısını azaltıyor. Gelişmiş BTF yapısı kartın kaymasını engellemek için ekstra destek sağlıyor. Bu da hem estetik görünümü zenginleştiriyor hem de yapısal bütünlüğü koruyor.

Gelişmiş BTF ekosistemini tamamlayan ROG Hyperion GR701 BTF Edition kasa, gizli konnektör çözümü için kusursuz kablo yönetimi olanağı veriyor. Sonuç olarak ROG BTF ekosistemi ROG estetiğini güçlendirirken yenilikçi özellikleriyle daha kolay, daha hızlı ve daha sade bir sistem toplama deneyimi sunuyor.

ROG Gelişmiş BTF ekosistemi yenilikleri, estetiği ve işlevselliği tek bir pakette sunarak sistem toplayanların önüne yepyeni olasılıklar getiriyor. Her bileşende çığır açan özellikler sunan ASUS, sistem toplamada sınırları zorlamaya devam ederek kullanıcılara üstün ve tatminkar deneyimler yaşatıyor.

OYUNUN KURALLARINI DEĞİŞTİREN AKSESUARLAR

Kurallara meydan okuyanlar: ROG’nin en yeni aksesuarları standartları yeniden tanımlıyor. ROG, oyuncuların oyun deneyimlerini daha üst seviyelere çıkaran son teknoloji oyun aksesuarları tanıttı.

Çığır açan ROG Carnyx mikrofon stüdyo kalitesinde kayıt için özel olarak üretildi. 25 mm’lik geniş bir kondansatör kapsülü içeren model, 192 kHz / 24 bit örnekleme oranıyla sesi ayrıntılı ve canlı bir şekilde alıyor. Ayrıca tekli kayıt için kardiyot kutuplu bir dizilim kullanıyor. Yüksek geçirgen filtresi, yerleşik pop filtresi ve birinci sınıf metal darbe emici montaj parçasıyla bu mikrofon; klavye, tıklama veya bağırma gibi rahatsız edici arka plan gürültüsü olan yoğun oyun maratonlarında bile net ve pürüzsüz sesler sunuyor. Kullanışlı ve çok işlevli kontrol düğmesi, ses kapatma düğmesi ve Aura Sync RGB aydınlatma ile Carnyx, yayınlarda bir numaralı dostunuz olacak.

Tanıtılan yeni aksuarlar arasında Ace Esports serisine yeni katılan ROG Keris II Ace bulunuyor. Yalnızca 54 gram ağırlığı ve uzun süre sıkı tutmaya uygun ergonomik yapısı ile bu mouse FPS tutkunlarının rüyalarını gerçeğe dönüştürüyor. ROG SpeedNova kablosuz bağlantı teknolojisi kablosuz bağlantının yoğun olduğu ortamlarda bile gecikme süresini en düşüğe getiriyor. ROG AimPoint Pro optik sensör ve dayanıklı 100M ROG Optical Micro Switch hem hassaslıkta hem de dayanıklılıkta mükemmel performans gösteriyor. ROG Polling Rate Booster cihazı kablosuz olarak 4000 Hz ve kablolu olarak 8000 Hz’e kadar sorgu oranını destekleyerek imleç gecikmesini minimuma indiriyor ve oyun içindeki hareketlerin istenilen şekilde yansıtılmasını sağlıyor.

CES 2023 İnovasyon Ödüllü ROG Falchion RX düşük profilli klavye, ROG RX Low-Profile anahtarları hayatımıza sokarak, çığır açan Falchion modelini evrimleştiriyor. RX Red Low-Profile anahtar son derece akıcı doğrusal bir his verirken RX Blue Low-Profile ise tatminkar tıklama hissi sağlıyor. Kompakt tasarımı ve minimalist görünümüne ek olarak çok işlevli bir dokunmatik panele, ROG SpeedNova kablosuz bağlantı teknolojisine ve ROG Omni Receiver özelliğine sahip olan bu klavye hem oyunculara hem de günlük kullanıcılara yepyeni bir oyun deneyimi vadediyor.

Oyuncular 2,4 GHz ve Bluetooth® kablosuz bağlantı modlarıyla her ortama uyum sağlayabilen ROG Cetra True Wireless SpeedNova kulaklıklarla senkronize ses deneyimi yaşıyor. ROG SpeedNova kablosuz teknolojisinden güç alan bu kulaklıklar çok düşük gecikme süresi, sağlam kablosuz bağlantı ve optimize edilmiş güç kullanımı sunuyor. Ürün ayrıca yüksek çözünürlüklü 24 bit 96 kHz ses ve Dirac Opteo™ ile güçlendirilmiş gerçekçi ayrıntılar veriyor. Yapay zeka destekli kemik iletim mikrofonlar net iletişim sağlarken otomatik modlu Adaptive ANC özelliği de müzik dinlerken veya oyun oynarken gürültü önlemeyi optimize ederek tamamen içeriğe odaklanma imkanı veriyor. 46 saate kadar pil ömrü, kablosuz şarj, kutu içinde hızlı şarj ve maksimum stil için özelleştirilebilir ASUS Aura RGB aydınlatma da kulaklığın diğer özellikleri arasında yer alıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir